הגיע הזמן לדבר על הברגות!

אז כמו שכולם יודעים תכשיטים לפירסינג בדרך כלל נסגרים עם הברגה כלשהי, לא כולם אבל הרבה מהם .

הסוג הנפוץ ביותר של הברגה מאז ומתמיד הוא הברגה חיצונית , משמע בסוגר קדוחה ההברגה והמוט מכיל את הצד עם ה”בורג” , הוא נקרא הברגה חיצונית מכיוון שההברגה היא מחוץ למוט.

עם השנים שעברו פירסרים רבים הבינו שההברגה אשר נמצאת על המוט פוצעת את הנקב כאשר מכניסים ומוציאים את התכשיט ושההברגה היא כמו מסור קטן ועגול (אף אחד לא רוצה להכניס מסור עגול לפירסינג העדין שלו )

לכן התחילו לייצר תכשיטים בהם ההברגה לא נמצאת על המוט, ה”בורג” נמצא על הסוגר ובמוט עצמו קדוח המקום אליו מתברגים הסוגרים ולכן קוראים לסוג ההברגה הזאת “הברגה פנימית” .עם תכשיט בהברגה פנימית לא קיים הסיכוי שהמסור הקטן של ההברגה יפצע את הפירסינג והתכשיט נכנס בקלות פנימה עם טראומה מינימלית .

לאחר ההבנה שהברגה חיצונית זה הבחירה הלא נכונה לפירסינג החברות שמייצרות תכשיטים איכותיים הפסיקו להשתמש בהם לחלוטין וההברגה החיצונית יצא משוק הפירסינג הבטיחותי לחלוטין!

לכאן מתווסף נושא איכות התכשיט, אם יש לכם ספק אם קיימים תכשיטים איכותיים בהברגה חיצונית כיום התשובה היא לא.

כמו שכבר כתבתי בעבר איכות התכשיט היא סביב חומר, רמת גימור ולפעמים גם עיצוב וכמובן הברגה, תכשיטים בהברגה חיצונית תמיד מגיעים עם חוסרים בפרמטרים האחרים של איכות החומר והפוליש ולפעמים אפילו בכולם, לכן בסטנדרט של ארגון הפירסרים הבינלאומי “APP” , הברגה חיצונית היא אסורה לשימוש .

בנוסף לכל זה אפשרי לראות כמעט תמיד שבתכשיטים בהברגה חיצונית קיים רווח בין הסוגר למוט מה שגורם להמון הצטברות של הפרשות ונוזלים שיוצאים מהפירסינג וכמובן הצטברות חיידקים ממש ישירות על הנקב , בתכשיטים איכותיים שהם כמובן בהברגה פנימית הרווח בין הסוגר למוט הוא מושלם ללא מקום הצטברות חיידקים והפרשות.

שימו לב שאי אפשר לסמוך ישר על כל תכשיט בהברגה פנימית, קיימים המון תכשיטים בהברגה פנימית היום שנופלים בסטנדרט איכות החומר ורמת הגימור, לכן שימו לב היכן אתם רוכשים תכשיטים ואיפה אתם מתחוררים!

בנוסף להברגה פנימית קיימת עוד סגירה שהיא “ללא הברגה ” (Threadless,Push Pin)

בסגירה הזאת המוט נראה מאוד דומה להברגה פנימית רק במקום הברגה על הסוגר יש מוט קטן שמתעקם בלחץ אל תוך גוף התכשיט והסוג הזה עובד מעולה בדיוק כמו מהברגה פנימית!