לאלו מבינכם שעוד לא יודעים, רמת גימור התכשיט (פוליש) היא מאוד חשובה וקריטית להחלמה של הפירסינג שלכם והיום ארחיב טיפה על הנושא.

אני מאמין שלאנשי מקצוע ולקוחות יש זכות לדעת את רמת גימור (פוליש) פני השטח של תכשיטים מכל יצרן שהם בוחרים לעשות איתו עסקים. ניתן למדוד גימור ב-Ra למיקרו אינץ’ או מטרי: ננומטר. (הגימור החלק הסופי עבור שתלים כירורגיים מלוטשים רבים מוגדר ב-0.025 מיקרומטר עד 0.05 מיקרון (1 מיקרון עד 2 מיקרון)) לא באמת חשוב לזכור את המידות האלו זה רק לידע הכללי.

גימור ברמה הנדרשת נקרא גם “גימור מראה” (mirror polish).

למה זה כל כך חשוב?

משטח חלק יותר נצמד פחות לרקמה במהלך ההחלמה, ומאפשר פחות התיישבות חיידקים על התכשיט ומעכב קורוזיה. מידת חספוס נמוכה יותר פירושה משטח חלק וקבוע יותר.

הקשר בין חספוס/כימיה של פני השטח הביולוגי והתקשרות חיידקית הוא מורכב. התיישבות חיידקים מתאפשרת על ידי חספוס מוגבר של פני השטח מכיוון ששטחי פנים גדולים יותר (במיוחד כאשר אינם סדירים) מספקים אתרי קשירה והגנה לחיידקים ובקטריות. פוליש ברמה גבוהה של פני השטח אמור למנוע התיישבות חיידקים. תרחיש דומה נמצא עם מיקרו-סדקים משטחים הקשורים לקורוזיה המועדים לזיהום.

היום בתעשיית הפירסינג מספר החברות שמספקות תכשיטים שלא מגיעים לרמת הפוליש הנדרש הוא גדול מאוד, בשביל להגיע לרמת הפוליש הנדרשת התכשיט צריך לעבור עבודה רבה, וכל תכשיט צריך לעבור ביקורת אחד אחד.

בדיקות רנדומליות של תכשיטים מחברות,Anatometal NeoMetal ו Industrial Strength הראו שאפשרי להגיע עם תכשיטים לפירסינג לרמת פוליש שלא נופלת משתלים כירורגיים ובדיקות מ Glasswear Studios ו Gorilla Glass הראו שעם זכוכית אפשרי להגיע לפוליש יותר חלק מטיטניום אפילו

פירסינג שנמצא בו תכשיט ברמת גימור לא מתאימה הוא כמובן חשוף יותר לזיהומים מכיוון שהתכשיט עצמו מכיל כמות של חיידקים שנמצאים בתוכו ולנקב יהיה יותר קשה להיסגר ולהחלים בגלל שהמשטח הלא שווה מונע מהנקב להיות סטטי וכמו כן תכשיט ברמה נמוכה מפריע לגוף לעשות את העבודה שלו.

אני אומר שוב, התפקיד של אף אחד מאיתנו הוא לא לבדוק את התכשיט אלא מהיכן הוא נקנה, בפוסט שלי על איכות תכשיטים מצוינות החברות המאושרות והאיכותיות אשר אפשר למצוא בישראל (בסטודיואים בודדים). אי אפשר לטעות עם כל אחת מהם כל עוד זה במידה המתאימה.

התכשיט שלכם לא של אחת מהחברות האלה? או שהפירסר שלכם לא יודע של מי התכשיט ואיפה הוא יוצר וממה הוא יוצר? סיכוי גבוהה מאוד שהפוליש שלו ברמה נמוכה מאוד וגם סוג המתכת, וכנל גם לקניית תכשיטים אונליין.

אנשים רבים מתעקשים לקנות בזול ולא מבינים בכלל על מה מדובר ולמה אנחנו וסטודיואים כמונו קצת יותר יקרים מהסטודיו הממוצע לידנו, מכיוון שאנחנו לא מתפשרים על האיכות, וכמובן שלא מתפשרים על הלקוחות.קל מאוד לאנשים להגיע אלינו ולפירסרים מקצועיים אחרים עם טעויות ובעיות שנגרמו בגלל שהלקוח חיפש לקנות בזול ולא הבין לאן המצב יכול להידרדר, בשביל שנוכל להמשיך להתקיים כדי לעזור לכם עם הבעיות שפירסרים זולים ותכשיטים זולים עושים לכם תוכלו גם לתמוך בנו ולרכוש אצלינו תכשיטים באמת איכותיים במקום לחפש בזול או באינטרנט שמאוד יהיה קשה למצוא שם משהו באמת איכותי.